Bieg „Policz się z cukrzycą” już od 17 lat jest częścią finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ma on na celu nie tylko promocję zdrowego i aktywnego trybu życia, lecz także zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny – za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych zakupione zostaną pompy insulinowe dla kobiet w ciąży.

Pracownicy Lerg od lat chętnie angażują się we wszelkie akcje charytatywne. Nie inaczej było tym razem. Do biegu zgłosiło się ponad 20 osób z różnych działów. Wpisowe w wysokości 75 zł pokrył pracodawca.  Bieg miał formę wirtualną, co oznacza, że wymaganą, minimalną trasę 5 km uczestnicy pokonywali w dogodnym dla nich czasie i formie, a mieli na to 7 dni. Część osób wybrała bieg, część spacer. Niektóre osoby zdecydowały się pokonać wyznaczony dystans rowerem lub na bieżni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i poświęcony czas!

Tegoroczny 32. Finał WOŚP zakończył się z kwotą deklarowaną 175 426 813 zł, natomiast ostateczny wynik Finału zostanie podany 27 marca.

Więcej informacji na stronie organizatora: Aktualności – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (wosp.org.pl) oraz na profilu FB:  Biegacze | 18. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą” | Facebook

 

 

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych