W dniach 11-12 grudnia br. odbył się tzw. „Weekend Cudów”  – coroczny finał Szlachetnej Paczki, czyli czas spotkań, przekazywania przygotowanych paczek wybranym rodzinom i dzielenia się radością.

Pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka organizowana jest w naszym zakładzie od 2011r. W tym popłynęła do czteroosobowej rodziny – 48-letniego Pana Marka, który sam wychowuje dwie nastoletnie córki, 16-letnią Alicję i 15-letnią Milenę, która cierpi na porażenie mózgowe. W wychowaniu dziewczynek pomaga babcia, 65-letnia Małgorzata. Rodzina mieszka w małym dwupokojowym domu bez dostępu do bieżącej wody i łazienki.

Pracownicy firmy Lerg jak co roku zaangażowali się w pomoc składając na bramie osobowej dary rzeczowe (żywność, środki czystości, odzież, obuwie), jak również przekazując pieniądze na zakup brakujących artykułów. Do tej szlachetnej inicjatywy przystąpił także KS Chemik Pustków. Do rodziny dotarło kilkadziesiąt paczek z darami, które z pewnością odmieniły ich tegoroczne Święta.

Szlachetna Paczka ma w naszej firmie swoją długą tradycję, ale nie może być inaczej, kiedy słyszę o tak wielkim zaangażowaniu załogi oraz pozytywnych emocjach i energii przy okazji wspólnego czynienia dobra i przygotowywania paczek. Serdecznie dziękuje Pracownikom, że pomimo różnych przeciwności losu wciąż wierzą w dobro, szczęście i miłość, nie pozostają obojętni na los drugiego człowieka i swoją pomocą niosą potrzebującym rodzinom nadzieje i przywracają godność.  Pomagając mądrze razem ze Szlachetną Paczką  wspólnymi siłami zmieniamy historie tych, którzy mają w życiu trudniej, żyją w ubóstwie i niezawinionej biedzie. – podsumowuje Pani Agnieszka Kozubek-Bespalenko, V-ce Prezes Zarządu Lerg S.A.

W tym roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 tysięcy najbardziej potrzebujących rodzin. Wszyscy, którzy zgłosili się do akcji, otrzymali wsparcie.

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych