Firma LERG otrzymała Brązowy Medal przyznany przez EcoVadis, największą na świecie, niezależną platformę ratingową oceniającą firmy pod kątem zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności społecznej.

Wynik EcoVadis podawany jest w skali procentowej, po przeliczeniu ilości zdobytych punktów.Ocena uwzględnia szeroki zakres zagadnień związanych z CSR podzielonych na cztery kategorie: środowisko, praktyki pracownicze i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone zaopatrzenie, a jej metodyka opiera się na międzynarodowych standardach takich jak: Dziesięć Zasad ONZ Global Compact, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standardy Global Reporting Initiative (GRI) czy też norma ISO 26000.

 Jesteśmy przekonani, że zrównoważony i odpowiedzialny rozwój przedsiębiorstwa, to  jedyny słuszny model, na którym należy opierać prowadzenie biznesu. Firmy, zwłaszcza te duże, wywierają istotny wpływ na otoczenie gospodarcze, społeczne oraz środowiskowe i jedynie partnerskie, uczciwe i transparentne współdziałanie daje szansę na osiągnięcie sukcesu i pełny rozwój. Cieszymy się, że nasze działania w obszarze zrównoważonego rozwoju i CSR, a co za tym idzie, nasze zaangażowanie na rzecz klientów, pracowników, społeczności lokalnej i środowiska doczekały się tak prestiżowego uznania, jakim jest Brązowy Medal EcoVadis – mówi Agnieszka Kozubek-Bespalenko, V-ce Prezes i Dyrektor Generalny Lerg S.A.

EcoVadis klasyfikuje ponad 75 tys. przedsiębiorstw. Unikalna metodologia oceniania obejmuje 200 kategorii zakupów w 160 krajach. Firma współpracuje z kilkoma tysiącami zewnętrznych interesariuszy, w tym organizacjami pozarządowymi, związkami zawodowymi, organami międzynarodowymi, samorządami i firmami audytorskimi. Dowiedz się więcej o EcoVadis: tutaj

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych