W niedzielę 12 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała  po raz 28.  Celem tegorocznego Finału WOŚP był zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Tą szczytną inicjatywę wsparła także firma LERG.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej (inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych). Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, zakupione zostaną ultrasonografy i echokardiografy.

Środki przeznaczone przez spółką LERG na zakup produktów w sklepie internetowym siemashop.pl zasiliły konto Fundacji, a zakupione gadżety zostaną w najbliższym czasie rozlosowane wśród pracowników firmy.

O Fundacji

Podstawowym celem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP)  jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarowana kwota tegorocznej zbiórki wynosi 115 362 894 PLN.

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych