W dniu 19 marca br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień  w XI edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.
Tytuł ten uzyskało 22 przedsiębiorstwa i instytucje z całej Polski.

W imieniu naszej firmy nagrodę z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy odebrał Dyrektor Produkcyjno-Techniczny LERG SA – Pan Leszek Rudke.

Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Akcja nadawania certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” zainicjowana została przez NSZZ „Solidarność” w 2007 r. Od tamtej pory konkurs co roku odbywa się pod patronatem urzędującego Prezydenta RP.

 „Ogromnie jestem wdzięczny za to, że kreujecie Państwo w Polsce takie warunki pracy. Tym samym kreujecie gospodarkę, w której pracodawca jest przyjazny pracownikowi, a pracownik może pracować z tym większą satysfakcją i zapałem, wiedząc, że poprzez tę pracę buduje z jednej strony pomyślność swoją i swojej rodziny, a z drugiej strony pomyślność Rzeczypospolitej” – zaznaczył Andrzej Duda.

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych