W dniu 8 kwietnia br. w trzynastą rocznicę śmierci Papieża Polaka na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu odbył się „IV Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II. Firma Lerg miała zaszczyt znaleźć się w gronie głównych sponsorów tego wydarzenia.

W Memoriale udział wzięło ponad 700 osób, które zdecydowały się oddać hołd Papieżowi pokonując dystans 128 km 500 m co dało 5140 długości basenu. Nie zabrakło również widowni liczącej ponad 300 osób.

Memoriał rozpoczął się o godzinie 15 odśpiewaniem „Barki”. Po kilku słowach wstępu i powitaniu przybyłych gości oraz krótkiej modlitwie, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych symbolicznie zapalili świeczki tworzące napis JP II. Dla wszystkich uczestników na balkonie krytej pływalni przygotowano wystawę poświęconą życiu i pontyfikatowi Papieża Polaka. Podczas trwania Memoriału odbyła się także ekranizacja filmu „Karol – Papież, który pozostał człowiekiem” w reżyserii Giacomo Battiato; co więcej na każdego uczestnika czekały papieskie kremówki.

IV Memoriał spotkał się z dużą aprobatą mieszkańców całego Powiatu Dębickiego , którzy jak co roku licznie przybyli by uczcić pamięć o Janie Pawle II.

Więcej informacji można znaleźć na http://ckib.pl/aktualnosci/memorial-plywacki-7.html

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych