"Diament Forbesa 2017" dla LERG S.A.

Lerg SA – wiodący producent i eksporter żywic syntetycznych – już po raz drugi znalazł się w gronie laureatów prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa 2017”. W zestawieniu regionalnym, w kategorii firm dużych z przychodami powyżej 250 mln zł, LERG S.A. zajął wysoką, 9. pozycję. 

W dziesiątej edycji „Diamentów Forbesa” na liście laureatów znalazło się 69 firm z województwa podkarpackiego. Na liście ogólnopolskiej firma Lerg S.A. uplasował się na wysokiej 96. pozycji. Aby znaleźć się w gronie tysiąca najlepszych firm w Polsce według rankingu „Forbesa”, trzeba było zwiększać swoją wartość przez trzy lata z rzędu przynajmniej o 23 proc. rocznie.

- Cieszy nas fakt, że już po raz kolejny został potwierdzony i doceniony przez grono niezależnych ekspertów dynamiczny rozwój firmy LERG, wynikający z konsekwentnej realizacji działań prorozwojowych niekiedy, w dość trudnych warunkach rynkowych – powiedział odbierając nagrodę Adam Bek, Dyrektor ds. Ekonomicznych firmy LERG S.A.
 


„Diamenty Forbesa” są zestawieniem najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju, które w przeciągu ostatnich trzech lat najszybciej zwiększyły swoją wartość. Lista została opracowywana przez wywiadownię Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych przedsiębiorstw. Umożliwia także zmierzenie potencjału firmy, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.
 
To nie pierwsze wyróżnienie dla firmy LERG S.A. W ubiegłym roku firma otrzymała wyróżnienie w rankingu Pereł Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże za konsekwentną realizacje polityki oraz strategii przedsiębiorstwa i pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Również w 2016 r. LERG S.A. został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Firma Innowacyjna za realizację projektów „Modernizacja instalacji do produkcji formaliny” i „Rozbudowa instalacji do mielenia nowolaków”.