LERG wspiera Fundację


W ramach realizowanej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu firma LERG pod koniec lipca 2013 zaangażowała się finansowo w pomoc Fundacji na Rzecz Rozwoju Łódzkiej Urologii. Przekazana darowizna została przeznaczona na zakup sprzętu medycznego dla I Kliniki Urologii USK im. WAM – Centralny Szpital Weteranów. LERG kolejny raz wpiera Fundację.

Fundacja została utworzona ponad 9 lat temu i od tego czasu czynnie realizuje cele statutowe, które zakładają przede wszystkim wsparcie rozwoju metod diagnostyki i leczenia chorób układu moczowego oraz wyposażanie placówek medycznych w najnowszy sprzęt diagnostyczny i leczniczy. I Klinika Urologii ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. w 2009 po raz pierwszy przeprowadzono tam nowoczesny zabieg metodą laparoskopową - usunięcia gruczołu krokowego (prostaty) z powodu choroby nowotworowej. Cieszymy się, że zakupiony sprzęt w jeszcze większym stopniu usprawni działanie szpitala i przyczyni się do uratowania życia wielu pacjentów – mówi Wiceprezes LERG Agnieszka Kozubek – Bespalenko.

Firma LERG angażuje się w wsparcie różnych instytucji w tym fundacji ratujących zdrowie i życie dzieci oraz niepełnosprawnych, jak również wspomaga działalność zakładowego Klubu Honorowego Dawcy Krwi działającego przy LERG od 1970 r.