Nowolaki wyróżnione złotym godłem jakości


Z wielką przyjemnością informujemy, iż produkowane w LERG drobnomielone żywice nowolakowe otrzymały w czerwcu br. prestiżowe  wyróżnienie jakim jest Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International 2012. Tytuł ten przypadł Nowolakom w kategorii QI product – produkt najwyższej jakości. Organizatorem VI już edycji konkursu jest redakcja Forum Biznesu.

   Konkurs Najwyższa Jakość Quality International jest przedsięwzięciem skierowanym do przedsiębiorstw posiadających  czytelną politykę jakości w odniesieniu do produktu, usługi lub systemu zarządzania – organizacji mogących poszczycić się osiągnięciami na najwyższym, światowym poziomie. Patronat nad Programem Najwyższa Jakość QI sprawują: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego,  Klub Polskie Forum ISO 9000 oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.                 

    Nowolaki przeznaczone są do produkcji materiałów ściernych, ciernych, ogniotrwałych, stosowane są również w przemyśle gumowym oraz do produkcji wojłoków technicznych. Innowacyjna technologia produkcji naszych wyrobów odbywa się na nowoczesnej, proekologicznej i w pełni zautomatyzowanej instalacji mielącej wraz z węzłem mieszalników do homogenizacji produktu końcowego. Konstrukcja instalacji pozwala na zastosowanie rozwiązań umożliwiających produkcję szerokiej palety wyrobów spełniających różnorodne wymagania i potrzeby klientów. Drobnomielone żywice nowolakowe Nowolaki zostały niedawno uznane „Innowacyjnym Produktem 2011” zajmując I miejsce w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju.