Nowa firma w Grupie LERG

 


W ostatnich dniach w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów złożony został wniosek dotyczący przejęcia ZTS Izo-Erg SA przez firmę Lerg.

Zakłady Tworzyw Sztucznych Izo-Erg SA w Gliwicach to spółka z bogatym doświadczeniem i tradycją, która od ponad 70 lat zajmuje się produkcją laminatów elektroizolacyjnych i konstrukcyjnych w postaci płyt, rur i prętów oraz materiałów giętkich i izolacji mikowych. Firma specjalizuje się głównie w laminatach papierowo-fenolowych, bawełniano-fenolowych (tzw. tekstolitach) i szklano-epoksydowych, a szeroki wachlarz jej klientów obejmuje 30 krajów europejskich jak również rynek tajlandzki, japoński
i amerykański.

Zakup ZTS Izo – Erg SA jest celowym i przemyślanym działaniem wpisującym się w założenia strategii tworzenia silnej grupy chemicznej o globalnym zasięgu. Zakłady Tworzyw Sztucznych Izo-Erg S.A. to wieloletni odbiorca naszych produktów i jeden z najstarszych Klientów firmy Lerg S.A. informuje Agnieszka Kozubek-Bespalenko – wiceprezes Lerg. Łączą nas lata rzetelnej współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu, które dały nam możliwość dobrze poznać firmę.  Żywimy głęboką nadzieję, iż już w najbliższym czasie będziemy mogli wspólnie z Izo-Erg budować silną pozycję naszej grupy na rynku chemicznym oraz w dalszym ciągu rozwijać portfolio produktów naszych oraz przejmowanej Spółki.