Rozpoczęcie wakacji na basenie NEMO z firmą LERG

Mimo, iż pogoda nie przyniosła wysokich temperatur, to i tak ponad 1700 osób skorzystało z atrakcji przygotowanych na otarcie letniego sezonu kąpielowego basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

W pierwszy dzień wakacji – wraz z firmą LERG – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica rozpoczął sezon kąpielowy. Oficjalnego otwarcia dokonali: Agnieszka Kozubek-Bespalenko (Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy LERG), Piotr Zybura (Przewodniczący Rady Gminy Dębica), Krzysztof Lipczyński (Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica), Marcin Ciszek (Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica), Wiesław Kania (Prezes Ruchu Integracji Społecznej), Wiesław Lada (Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego) i Józef Marek (Radny Gminy Dębica). – Wakacje to najbardziej wyczekiwany przez dzieci okres wypoczynku. Niestety nie wszystkie z nich będą mogły wyjechać i spędzić czas w ciekawych miejscach. Nie oznacza to jednak, że muszą się nudzić. Alternatywą może być aktywne spędzenie czasy na basenie, gdzie atrakcji dla dzieci nie brakuje – powiedziała Agnieszka Kozubek-Bespalenko.
Podczas uroczystego otwarcia sezonu bowiem, został oddany do użytku Mobilny Park Linowy. Dodatkowo w dniu otwarcia dla dzieci i młodzieży przygotowano dmuchany wodny tor przeszkód WIBIT, plażę palmową z huśtawkami i wielkimi klockami, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, boisko do gry w siatkówkę plażową oraz gry i zabawy. Pod wieczór zaś, na terenie GOSiR, przy budynku Klubu Sportowego „CHEMIK” została zorganizowana zabawa taneczna z zespołem „SEKEND”. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zapowiadane tegoroczne wakacyjne upały nie raz zachęca nas do odwiedzenia kompleksu basenowego „Nemo”.