LERG wspiera kolejne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej


W ostatnim czasie pomoc finansowa i organizacyjna ze strony spółki LERG popłynęła do Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej przy LERG S.A. a także do Klubu Sportowego „CHEMIK” Pustków.

Akcja krwiodawstwa pod zabawnym hasłem „Wampiriada”, która miała miejsce 18 września br. na terenie LERG wzbogaciła dorobek Klubu o kolejne 10,8 litra krwi. Organizatorów zbiórki cieszy nie tylko zebrany litraż, lecz przede wszystkim fakt, że do Klubu wciąż dołączają nowi krwiodawcy. Są wśród nich dzieci pracowników LERG, systematycznie rośnie także liczba kobiet oddających krew. „Rodzinne krwiodawstwo zawsze wyróżniało Klub nie tylko w powiecie, ale również w województwie. Ponadto spółka LERG to jedyna w okolicy firma, która na swym terenie zezwala na organizowanie akcji poboru krwi i za to również dziękujemy” – podkreśla pan Waldemar Cieśla, Prezes Klubu. „Natomiast w grudniu planujemy drugą już zbiórkę wyjazdową w Dziecięcym Szpitalu Specjalistycznym w Prokocimiu. Wszystkie te akcje nie mogłyby odbyć się bez wsparcia finansowego ze strony LERG, za które jesteśmy ogromnie wdzięczni Zarządowi Spółki”.
 

 
W dniu 5 października miało miejsce otwarcie Bieżni Lekkoatletycznej połączone z 60-leciem Klubu Sportowego „Chemik” Pustków.  Spółka LERG aktywnie wspiera Klub Sportowy CHEMIK od początku jego istnienia.  Z okazji rocznicy powstania Klubu Zarząd LERG ufundował nowe stroje piłkarskie dla sekcji futbolowej.