LERG nominowany do tytułu Jakość Roku 2010 w kategorii Produkt

2011-10-24 09:32:56

Dodano: 14 września 2010

Konkurs „Jakość Roku” organizowany jest przez Redakcję Biznes Raport w Dzienniku Gazecie Prawnej i jest największym w Polsce projektem, który sprawdza zaangażowanie firm w podnoszenie jakości oferowanych produktów czy usług.

LERG jest firmą, która od początku swojej działalności szczególną uwagę zwraca na jakość oferowanych wyrobów (chociażby poprzez wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2008). Firma posiada własne zaplecze badawczo – rozwojowe, a wyspecjalizowana kadra cały czas czuwa nad zapewnieniem najlepszej jakości produkowanych żywic.

Produktem ubiegającym się o tytuł Jakość Roku 2010 jest żywica poliestrowa Estromal®.

W ostatnich latach wdrożono szereg działań mających na celu poprawę jakości Estromalu, dbając jednocześnie o ochronę środowiska. Przeprowadzono badania, dzięki którym udało się uzyskać żywicę poliestrową o zmniejszonej emisji styrenu zarówno w trakcie produkcji, jak i po jej zakończeniu. Dodatkowo żywica Estromal produkowana na bazie recyklatu PET została wyróżniona nagrodą prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz zdobyła złoty medal na targach Poleko. Dzięki nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej instalacji, która została zmodernizowana i rozbudowana w 2008 roku jakość produkowanych żywic znacząco się poprawiła.