Trzecia edycja Szlachetnej Paczki w LERG

 

Firma LERG już po raz trzeci z rzędu zorganizowała pomoc dla jednej z lokalnych rodzin w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W okresie od 18 listopada do 6 grudnia Zarząd i Pracownicy LERG zbierali  produkty żywnościowe, artykuły chemiczne, ubrania, zabawki jak również datki finansowe dla wybranej rodziny. Ogromne zaangażowanie załogi i wsparcie ze strony Zarządu pozwoliło stworzyć paczkę, która niewątpliwie umili Świąteczny okres i przyniesie radość obdarowanej rodzinie.

Szlachetna Paczka jest organizowana w LERG nieprzerwanie od 2011r. Do tej pory pomoc popłynęła do trzech rodzin, które zmagały się z problemami braku pracy, ubóstwa czy też niepełnosprawnością dzieci. Paczki zawierały nie tylko podstawowe produkty żywnościowe wymienione na liście potrzeb, lecz także spełniały dużo „grubsze” marzenia takie jak nowa pralka automatyczna, odkurzacz, łóżko, wózek itp. W tym roku pomogliśmy młodym rodzicom z czwórką małych dzieci, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Pomimo niedostatków i trudności dbają o dzieci i dobrze się nimi opiekują. Ujęła nas również ich skromność i dlatego też zdecydowaliśmy się sprawić im odrobinę radości na Święta. Pracownicy co roku chętnie przyłączają się do zbiórki, a ich postawa i chęć niesienia pomocy innym jest doceniana przez Zarząd firmy, który wspiera i propaguje tego typu inicjatywy społeczne i charytatywne.
  

Szlachetna Paczka powstała w 2000r. z inicjatywy studentów duszpasterstwa akademickiego w Krakowie prowadzonego  przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) . Obecnie inicjatywa ta ma charakter ogólnopolski i zrzesza tysiące wolontariuszy i ofiarodawców. W ramach świątecznej pomocy prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze swojego miasta lub okolicy. W 2013r. paczki dotarły do ponad 17 tyś. rodzin, a ich łączna wartość wyniosła ponad 33 mln złotych. Akcję wspiera m.in. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z małżonką.