LERG w czołówce polskich firm patentujących


28 marca br. w siedzibie INE PAN w Warszawie miało miejsce rozdanie dyplomów wyróżniających przedsiębiorstwa, które w 2012r. posiadały najwięcej patentów. Firma LERG zajęła w rankingu spółek zaszczytne, II miejsce. Ranking został opracowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Urząd Patentowy RP i Sieć Naukową MSN.

„Bardzo cieszymy się z faktu, iż firma LERG uplasowała się tak wysoko w gronie firm aktywnych w sferze własności intelektualnej. Wynik ten potwierdza dynamizm rozwoju i nowoczesność przedsiębiorstwa, gotowego odpowiedzieć na najbardziej różnorodne potrzeby swoich partnerów biznesowych” – powiedziała Agnieszka Kozubek-Bespalenko – Dyrektor Generalny i V-ce Prezes Zarządu LERG.

Badania firm patentujących, które stanowią ważną część sektora innowacyjności  w Polsce, sięgają 2004r. Do roku ubiegłego UP PR  zarejestrował 3.038 patentów.  W ubiegłym roku firma LERG mogła pochwalić się 11 patentami głównie dla żywic fenolowo-formaldehydowych do laminatów elektroizolacyjnych oraz żywic rezolowych do materiałów ściernych. Lider rankingu zarejestrował jeden patent więcej od nas. Wyniki analizy struktury przedsiębiorstw patentujących w latach 2004-2012 ukazały wzrost zarówno liczby takich przedsiębiorstw, jak również ilości zarejestrowanych patentów. Jak podaje źródło Sieć Naukowa MSM, rok 2012 był rekordowy pod tym względem – UP PR zarejestrowało 556 patentów w 372 przedsiębiorstwach.
Więcej informacji na temat przedsiębiorstw patentujących w Polsce w ubiegłych latach wraz z aktualnym rankingiem za rok 2012 znaleźć można na stronie: www.firmy-patentujące.pl