FlexCoat – nowa marka, nowe możliwości

2012-01-10 08:34:59

Dodano: 1 sierpnia 2011
Lerg jako ciągle rozwijająca się firma, wprowadza na rynek nową markę dla żelkotów poliestrowych – FlexCoat. Stanowi ona uzupełnienie oferty dla produkowanych do tej pory żywic poliestrowych Estromal®.


Nowa nazwa została wprowadzona nieprzypadkowo. Firma po okresie próbnym zainwestowała w jeden z najnowocześniejszych disolwerów do produkcji żelkotów, zwiększając tym samym dotychczasowe moce produkcyjne. „Nowa linia pozwoliła nam zwiększyć zdolności produkcyjne o ponad 100%, w związku z tym bez wahania możemy poszerzyć liczbę Klientów. Ci, którzy już przekonali się o doskonałej jakości naszych żelkotów systematycznie zwiększają zamówienia. Zwiększone możliwości produkcyjne stworzyły firmie Lerg również możliwość ekspansji na rynki zagraniczne” – informuje Dyrektor ds. Handlowych Mariola Szczęch. Oprócz disolwera, firma zainwestowała także w jeden z najnowocześniejszych mieszalników żyroskopowych, dzięki czemu praca stała się bardziej efektywna. „Nowy mieszalnik pozwala prowadzić bardziej elastyczną produkcję, nie ogranicza nas tonażowo. Jesteśmy w stanie wyprodukować zarówno małe ilości (np. jako próby dla klientów), jak i duże, na konkretne zamówienia” – dodaje technolog Krzysztof Bałaziński.

Wprowadzenie nowej marki – FlexCoat - ma na celu efektywniejszą komunikację wartości dla klienta. Zaproponowana nazwa jest odniesieniem do cech użytkowych produktu, zawiera także konotacje do sposobu dystrybucji oraz działania firmy Lerg, za który cenią ją klienci – elastyczności.

W 2008 roku oprócz żywic syntetycznych stanowiących główną ofertę, Lerg rozpoczął testową produkcję i sprzedaż żelkotów poliestrowych. Do tej pory odbiorcy firmy znali je pod nazwą Estromal Żelkot. Zapotrzebowanie rynku na ten produkt zadecydowało o inwestycji i utworzeniu nowej grupy produktowej.

Już teraz prezentujemy nowe logo żelkotów FlexCoat, które klienci niebawem zobaczą na etykietach produktu.