Grupa LERG


Grupa LERG - Wiodąca Grupa Chemiczna


Największy polski producent żywic syntetycznych. Posiada w ofercie także formalinę, poliole poliestrowe, żelkoty oraz szpachlówki - marka POLFILL
Spółka stale poszerza portfolio oferowanych wyrobów, oferując przy tym ich najwyższą jakość i dopasowanie się do różnych potrzeb Klientów. Obecny na rynku od 1937 r., obecnie plasuje się w gronie liderów światowych producentów surowców i półproduktów.

 

Lider polskiego rynku w produkcji folii termoformowalnych, preform i butelek PET. Wykorzystując najlepsze rozwiązania technologiczne, niezmiennie utrzymuje wysoką jakość oferowanych produktów. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce, Hanex urochomiła własną linię recyklingu opakowań. Obecna na rynku od 2003r. Współpracuje z przedstawicielami najbardziej znanych światowych marek branży spożywczej, napojowej, kosmetycznej, chemicznej czy medycznej.Lider wśród producentów opakowań elastycznych w Polsce. Produkuje specjalistyczne tasmy wielowarstwowe, folie monomaterialowe, laminaty wielostrukturowe, wytwarzane na bazie tworzyw sztucznych oraz papieru. Wytwarza własne receptury folii polietylenowych transparentnych i barwionych w masie oraz folie termokurczliwe, a także wielokrotnego zamykania. Obecny na rynku od 1994r. Współpracuje z przedstawicielami najbardziej znanych światowych marek branży napojów, spożywczej, kosmetycznej, chemicznej oraz medycznej.


Jeden z wiodących polskich producentów środków barwiących oferowanych w pełnej gamie kolorystycznej oraz dodatków przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Obecny na rynku od 1895r. Wraz z produktami najwyższej jakości Permedia oferuje wsparcie technologiczne doświadczonych technologów oraz zaplecze badawcze, odpowiadając na oczekiwania Klientów związane z procesami barwienia,

Spółka z bogatym doświadczeniem i tradycją, która od ponad 70 lat zajmuje się produkcją laminatów elektroizolacyjnych i konstrukcyjnych w postaci płyt, rur i prętów oraz materiałów giętkich i izolacji mikowych. Firma specjalizuje się głównie w laminatach papierowo-fenolowych, bawełniano-fenolowych (tzw. tekstolitach) i szklano-epoksydowych, a szeroki wachlarz jej Klientów obejmuje 30 krajów europejskich, jak również rynek tajlandztki, japoński i amerykański.


Jedyny w Polsce wytwórca żywic epoksydowych i dostawca żywic poliestrowych stosowanych m.in. w przemyśle farbiarskim, a także innych specjalistycznych produktów dla wielu kluczowych branż gospodarki. W ciągu ostatnich dwóch lat społka przeszła szereg pozytywnych zmian w tym m.in. rozbudowę portfolio o produkty przeznaczone dla perspektywicznych branż, a także wzmocnienie działalności z obszaru R&D. Spółka eksportuje ok. 50 proc. swoich wyrobów, głównie do krajów europejskich.


Jedną ze specjalizacji Lerg - Pet jest skup tworzyw sztucznych i recykling PET. Spółka działa prężnie w branży technicznej, zajmując się produkcją maszyn i zbiorników stalowych oraz świadcząc wiele innych zaawansowanych usług w tym zakresie. 


 

LERG SA / Pustków - Osiedle 59D, 39-206 Pustków 3/ tel. +48 14 680 62 11 / e-mail: lerg@lerg.pl