Zdrowie


Największym dokonaniem na tym polu LERG uważa swoje wsparcie dla zakładowego Klubu Honorowego Dawcy Krwi. Już od ponad czterdziestu lat krwiodawcy z Pustkowa dzielą się niezastąpionym lekiem jakim jest krew. Od samego początku istnienia losy Klubu uzależnione były od wsparcia Zarządu Spółki, bo nawet taka spontaniczna działalność jaką jest krwiodawstwo wymaga wsparcia finansowego. Dowodem na to, że na wsparcie to zawsze można było liczyć jest fakt, że na koncie Klubu jest zebranych 3750 litrów krwi. Wielu krwiodawców nagrodzonych zostało wysokimi odznaczeniami państwowymi.
Swoją działalność zaznaczyliśmy również dla PCK podczas jednego z obchodów rocznicy powstania Klubu.
Nie jesteśmy fachowcami od leczenia, ale chcemy pomagać tym, którzy się na tym znają. Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, która zaopatruje placówki medyczne w kraju w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Wierzymy, że służy on wielu dzieciom.
Było nam miło, kiedy mogliśmy zrobić darowiznę na zakup sprzętu medycznego dla Fundacji Na Rzecz Rozwoju Łódzkiej Urologii. Jesteśmy przekonani, że pracują tam specjaliści, którzy umieją go świetnie wykorzystać.
LERG SA / Pustków - Osiedle 59D, 39-206 Pustków 3/ tel. +48 14 680 62 11 / e-mail: lerg@lerg.pl