Sport


Klub Sportowy CHEMIK Pustków jest nam najbliższy. Od samego początku (1954r.) klub był związany z Zakładami Tworzyw Sztucznych a teraz LERG. W klubie poza piłką nożną w różnych okresach istniały sekcje: boksu, zapasów, piłki ręcznej kobiet, sekcja szachowa. Obecnie w 2 sekcjach ćwiczy około 150 młodych zawodników. W sekcji piłki nożnej w 5 drużynach ćwiczy 110 zawodników, a przy publicznym przedszkolu istnieje grupa 15 chłopców, jest to grupa wstępnego szkolenia. W sekcji kolarskiej w zajęciach czynnie bierze udział 20 zawodników. Wierzymy, że udzielane przez nas wsparcie pomoże rozwinąć drzemiące w młodzieży talenty.

„Zośka” – pomogliśmy dzieciom z UKS Pustków w wyjeździe na Mistrzostwa Świata w Kometkonodze. Młodzi adepci kopania spotkali się z rówieśnikami na Węgrzech. To mało jeszcze znana dyscyplina łącząca w sobie elementy piłki nożnej i kometki. Wspierani przez nas zawodnicy zajęli wysokie miejsca.
Siatkówka – nabrała dla nas szczególnego znaczenia, ponieważ mamy w szeregach pracowniczych wielu czynnych siatkarzy amatorów. Wsparcie dla drużyny zakładowej przeniosło się na współpracę w organizacji Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw Gminy Dębica.

Pływanie – w nieodległej Dębicy istnieje piękny obiekt spełniający wymogi pływalni rangi międzynarodowej. Dobra baza sprawia, że goszczą tu zawodnicy o światowej sławie jak Otylia Jędrzejczak. Obecność gwiazd zainspirowała najmłodszych do założenia klubu pływackiego „Bobry”. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy ich wesprzeć w organizacji Finału Grand Prix Polski. W 2015 roku firma LERG była głównym sponsorem I Memorału Pływackiego im. Jana Pawła II w X Rocznicę Śmierci (czytaj więcej o tym wydarzeniu). 
LERG SA / Pustków - Osiedle 59D, 39-206 Pustków 3/ tel. +48 14 680 62 11 / e-mail: lerg@lerg.pl