W niedziele 31 stycznia odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórkę funduszy przeznaczonych na ratowanie życia osób chorych, w szczególności dzieci, jak również na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej od lat włącza się także firma LERG.

Finał z głową

Po raz drugi w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fundusze zbierano na dziecięcą laryngologię, otolaryngologię, a także diagnostykę głowy. Firma Lerg przekazała gadżety na licytacje dla miejscowego sztabu Kwiatek z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, jak również wylicytowała gadżety WOŚP dla swoich pracowników (w tym roku były to T-shirty oraz breloki ratownicze).

Za zebrane pieniądze Fundacja planuje zakup nowoczesnych sprzętów, które trafią na oddziały szpitalne w całym kraju, w tym m.in. :zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy , lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne , koblatory do operacji migdałków , aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne i polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego. Tegoroczna deklarowana kwota (suma kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów) to 127 495 626 zł.  Ostateczny wynik 29 finału ogłoszony zostanie 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia.

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych