#GaszynChallenge to popularna już dziś inicjatywa zapoczątkowana przez strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Obecnie ma ona na celu zachęcenie szerszej społeczności do włączania się w zbiórki charytatywne dla najbardziej potrzebujących.
„Wyzwanie” przekazywane do kolejnych osób i instytucji, dotarło również do Lergu, który bez wahania przystąpił do akcji!

Wszystko zaczęło się od półtorarocznego chłopca – Wojtusia, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i zbiórki środków finansowych na jego leczenie, która początkowo nie dawała wielkich efektów. By jakoś zwrócić uwagę darczyńców na apel rodziców chłopca, Marcin Topór – strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie wpadł na pomysł połączenia „rywalizacji” sportowej z przekazywaniem symbolicznych kwot na potrzeby chorego dziecka. Pomysł tak bardzo się spodobał, że przerodził się w regularną akcję, do której z chęcią przystępowały kolejne firmy, instytucje i osoby prywatne. Do symbolicznych 10-ciu pompek dla ułatwienia dodano 10 przysiadów, by jeszcze większe grono osób mogło nagrywać swoje możliwości sportowe, a wpłaty na cel charytatywny przeznaczane są już nie tylko dla małego Wojtusia, ale wspierają również wiele innych osób będących w potrzebie.
Po samej Dębicy i jej okolicach wyzwanie krążyło od paru tygodni, angażując kolejne firmy lokalne, aż w końcu dotarło do firmy Tabor Dębica Sp. z o.o., która następnie nominowała LERG. Oczywiście przyjęliśmy wyzwanie! W ciągu dwóch dni udało się zebrać odpowiednią liczbę ochotników, oraz zorganizować miejsce, którym ze względu na niesprzyjającą pogodę był magazyn B-202 Wydziału Żywic Fenolowych i Poliestrowych. By podtrzymać „łańcuszek pomocy” – do zadania nominowaliśmy kolejno markę Polfill, firmę z Grupy LERG – Hanex oraz po sąsiedzku Bama Logistic. Team Polfilla odpowiedział natychmiastową mobilizacją i już w poniedziałkowe południe pompowanie odbyło się przy nowym magazynie Wydziału Szpachli i Lakierów.
Cała akcja odbyła się dzięki zaangażowaniu wielu osób z poszczególnych działów, za co ogromnie Wam dziękujemy! Wielkie serce, pokazali uczestnicy zabawy podczas samego nagrywania filmu, kiedy to ze względu na powtórki ujęć filmowych wykonali zamiast 10-ciu pompek, aż 40! Gratulujemy kondycji!

Wyzwanie zaliczone pozytywnie, a co najważniejsze, firma Lerg przekazała środki finansowe na leczenie i rehabilitację małego Krystiana z podkarpacia, który zmaga się z guzem pnia mózgu. Cel osiągnięty!

Film z #GaszynChallenge: https://www.facebook.com/LergSA/videos/568427687159977/

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych