W wyniku zawartej dnia 12 marca 2020r. umowy sprzedaży spółka LERG S.A. nabyła od „I Funduszu Mistral” S.A. 100% akcji ZTS Izo-Erg SA .

Poszerzamy ofertę Grupy o laminaty papierowo-fenolowe, bawełniano-fenolowe i szklano-epoksydowe

Zakłady Tworzyw Sztucznych Izo-Erg SA w Gliwicach to spółka z bogatym doświadczeniem i tradycją, która od ponad 70 lat zajmuje się produkcją laminatów elektroizolacyjnych i konstrukcyjnych w postaci płyt, rur i prętów oraz materiałów giętkich i izolacji mikowych. Firma specjalizuje się głównie w laminatach papierowo-fenolowych, bawełniano-fenolowych (tzw. tekstolitach) i szklano-epoksydowych, a szeroki wachlarz jej klientów obejmuje 30 krajów europejskich jak również rynek tajlandzki, japoński i amerykański.

Konsekwentnie realizujemy cel stworzenia silnej grupy chemicznej

Zakup Zakładów Tworzyw Sztucznych Izo – Erg SA wpisuje się w założenia naszej strategii która zakłada stworzenie silnej, zdywersyfikowanej grupy chemicznej o globalnym zasięgu. Ponadto z ZTS Izo-Erg łączą nas lata rzetelnej i uczciwej współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu. Głęboko wierzymy, że przynależność do tej samej grupy w znacznym stopniu przyczyni się do naszego dalszego rozwoju – mówi Agnieszka Kozubek-Bespalenko – wiceprezes Lerg.

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych