W dniu 6 kwietnia br. w czternastą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II odbył się Memoriał Pływacki. Wydarzenie miało miejsce na Kompleksie Basenów „NEMO” już po raz V, a głównym organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica we współpracy z Gminą Dębica, Starostwem Powiatowym w Dębicy, Firmą Sparta-Mielec, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Ratownictwem Wodnym Rzeczpospolitej oddział Mielec, Klubem Sportowym „Chemik” Pustków, Publiczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Stobiernej, Publiczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, Gminnym Zakładem Komunalnym w Brzeźnicy oraz Parafią św. Stanisława BM w Pustkowie-Osiedlu. Lerg SA również wsparł tę szlachetną inicjatywę przekazując środki finansowe na jego organizację.

Tradycyjnie V Memoriał rozpoczął się od odśpiewania doskonale znanej pieśni Papieża Polaka – „Barka”, którą wykonała solistka Maria Barnaś przy wtórujących jej zgromadzonych uczestnikach, organizatorach i widowni. Następnie po przywitaniu gości i wspólnej modlitwie, przystąpiono do symbolicznego już odpalania świeczek ułożonych w kształcie napisu „JP II”. Część sportową rozpoczęły sztafety składające się z uczniów Publicznych Szkół Podstawowych im. Jana Pawła II w Brzeźnicy i Stobiernej. W tegorocznej edycji pojawiła się również nowość w postaci sztafety rodzinnej. Dodatkową atrakcją była specjalnie na tę okazję przygotowana wystawa tematyczna, stworzona przez uczniów i grono nauczycielskie. Odbyła się także projekcja filmu „Karol – Papież, który pozostał człowiekiem” w reżyserii Giacomo Battiato. Całość sportowych zmagań zwieńczyło rozdanie pamiątkowych certyfikatów oraz słodki poczęstunek papieskimi kremówkami.

Wydarzenie jest formą upamiętnienia życia i pontyfikatu znanego na świecie, a bliskiego sercu Polaków – Papieża. Nawet ustalony dystans pływacki wynosi 26 516 metrów odzwierciedlając 26 lat 5 miesięcy i 16 dni pontyfikatu Jana Pawła II. Ze względu na swój sportowy charakter wydarzenie co roku zyskuje na popularności i wpisuje się jako stały element w kalendarz gminnych imprez .  W tym roku w „V Memoriale Pływackim im. Jana Pawła II w XIV Rocznicę Śmierci”, wzięło udział ponad 500 osób, które pokonały dystans 89 875 metrów tj. 3595 długości basenu. Spory wkład w osiągnięcie tak dobrego wyniku miał Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, który przepłynął 106 długości basenu, pokonując tym samym własny rekord oraz Pan Piotr Kucharski z Brzeźnicy, który pokonał aż 250 długości basenu – gratulujemy!

Więcej informacji na:

http://gosir.gminadebica.pl/aktualnosci/89-875-kilometrow-przeplyneli–139.html  

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych