W dniu 16 maja 2018 r. miała miejsce druga, w bieżącym roku, akcja  krwiodawstwa członków Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej przy Lerg Pustków SA. Wniosła ona do bilansu jubileuszowego  cyklu   „100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania  Niepodległości” 10 800 ml krwi.

W akcji udział wzięło 24 krwiodawców, których nie odstraszył rzęsisty deszcz i licznie stawili się w „krwiobusie” zaparkowanym  przy Centrum Aktywności Gospodarczej w Pustkowie Osiedlu.
Spośród pracowników LERG w akcji udział wzięli: Krystyna Zawora, Stanisław Lorek, Andrzej Puzon, Ireneusz Cieśla, Maciej Kazan, Bartłomiej Wiater oraz Hubert Fryz, który krew oddawał po raz pierwszy.
Do końca roku zaplanowano jeszcze dwa pobory w dniu 18 lipca i 10 października. Do bilansu jubileuszowego cyklu wliczana będzie także krew oddawana w dębickim punkcie krwiodawstwa.  Jesteśmy przekonani,  że dzięki naszym wspaniałym krwiodawcom zamierzony cel uzyskania 100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania Niepodległości uda się osiągnąć.

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych