Wielki hokejowy spektakl odbył się w Dębicy 24 lutego, gdzie w meczu charytatywnym Reprezentacja Polskich Artystów rywalizowała z Przyjaciółmi Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica. LERG był również tam obecny.

Do Dębicy przyjechało wielu znanych aktorów, artystów kabaretowych, tancerzy oraz dziennikarzy, aby zmierzyć się na lodzie i zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację dla chorej Emilki, podopiecznej Terapeutycznego Przedszkola „Radość”.

Trybuny podczas imprezy wypełnione były po brzegi, a bilety zostały sprzedane już długo przed rozpoczęciem meczu. Imprezę prowadzili popularna aktorka Elżbieta Romanowska i dziennikarz Ireneusz Bieleninik. Obserwowała go rekordowa liczba publiczności.

Podczas imprezy kibice nie mogli narzekać na brak atrakcji. Były zarówno sportowe emocje, jak i zabawne aktorskie zagrania. Reprezentacja Polskich Artystów co prawda pokonała Przyjaciół Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica 8-7, ale nie to było najważniejsze. Celem było zebranie funduszy dla chorej Emilki, która obecnie waży jedynie 10 kilogramów. I udało się. Podczas meczu udało się zebrać ponad 24 tys. zł. Pomoże to zakupić nie tylko pionizator, który jest jej niezbędny do życia, ale również fundusze te zostaną przeznaczone na dalszą kosztowną diagnostykę, leczenie i rehabilitację dziecka.

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych