Mimo, iż pogoda nie przyniosła wysokich temperatur, to i tak ponad 1700 osób skorzystało z atrakcji przygotowanych na otarcie letniego sezonu kąpielowego basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

W pierwszy dzień wakacji – wraz z firmą LERG – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica rozpoczął sezon kąpielowy. Oficjalnego otwarcia dokonali: Agnieszka Kozubek-Bespalenko (Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny firmy LERG), Piotr Zybura (Przewodniczący Rady Gminy Dębica), Krzysztof Lipczyński (Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica), Marcin Ciszek (Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica), Wiesław Kania (Prezes Ruchu Integracji Społecznej), Wiesław Lada (Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego) i Józef Marek (Radny Gminy Dębica). – Wakacje to najbardziej wyczekiwany przez dzieci okres wypoczynku. Niestety nie wszystkie z nich będą mogły wyjechać i spędzić czas w ciekawych miejscach. Nie oznacza to jednak, że muszą się nudzić. Alternatywą może być aktywne spędzenie czasy na basenie, gdzie atrakcji dla dzieci nie brakuje – powiedziała Agnieszka Kozubek-Bespalenko.
Podczas uroczystego otwarcia sezonu bowiem, został oddany do użytku Mobilny Park Linowy. Dodatkowo w dniu otwarcia dla dzieci i młodzieży przygotowano dmuchany wodny tor przeszkód WIBIT, plażę palmową z huśtawkami i wielkimi klockami, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, boisko do gry w siatkówkę plażową oraz gry i zabawy. Pod wieczór zaś, na terenie GOSiR, przy budynku Klubu Sportowego „CHEMIK” została zorganizowana zabawa taneczna z zespołem „SEKEND”. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zapowiadane tegoroczne wakacyjne upały nie raz zachęca nas do odwiedzenia kompleksu basenowego „Nemo”.

Najnowsze artykuły
17 kwietnia 2024
Uruchomienie nowej instalacji polioli
27 marca 2024
Pogodnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych