I Ty masz talent

Firma LERG wsparła IV Wojewódzki Festiwal Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „I TY MASZ TALENT”, który odbył się jeszcze w grudniu 2017 r. w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Dębica i Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była Anna Chęciek, nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. W tym roku Festiwal zebrał wielu uczestników z całego województwa, m.in. dzieci z Dębicy, Rzeszowa, Pustkowa-Osiedla a także podopiecznych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Frysztaka, Krosna, Leżajska, Lubaczowa, Ropczyc, Rzeszowa, Strzyżowa oraz Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych z Mielca. Ponad 100 artystów zaprezentowało na scenie talenty recytatorskie, wokalne, taneczne i teatralne. Według jury, występy były na bardzo wysokim.

Głównym celem Festiwalu jest możliwość zaprezentowania swoich talentów przez jego uczestników, co pomaga dzieciom niepełnosprawnym wzmocnić poczucie własnej wartości.