LERG przejął producenta opakowań giętkich


8 września 2014 firma Lerg SA objęła 100% udziałów spółki Marpol SA. Przejęcie to jest elementem długofalowej strategii polegającej na budowaniu wiodącej pozycji grupy chemicznej LERG zarówno w Polsce jak i Europie.
 
Wejście spółki Marpol do dużej grupy chemicznej jaką jest LERG nie tylko umocni pozycję obydwu spółek na rynku, lecz także zapewni jeszcze bardziej dynamiczny rozwój, poszerzenie portfolio produktów oraz zintensyfikowanie działań inwestycyjnych obydwu przedsiębiorstw. 
 
Spółka Marpol powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia około 140 osób  Szeroka gama produktów obejmuje folie polietylenowe (w tym termokurczliwych), polipropylenowe (m.in. powlekanych klejem do łączenia na zimno tzw. "cold seal") oraz folie laminowanych wytwarzanych na bazie tworzyw sztucznych oraz papieru. Nowoczesny park maszynowy, doświadczony personel oraz starannie wyselekcjonowane surowce pozwalają spółce Marpol oferować produkty o wysokiej i stabilnej jakości, co doskonale wpisuje się w strategię firmy LERG.
Więcej informacji o spółce Marpol znaleźć można na www.marpol.pl