LERG prowadzi zbiórkę krwi


Na terenie firmy LERG miała miejsce kolejna już z rzędu akcja krwiodawstwa pt. „Wakacyjna Kropla Krwi”. W ramach realizowanej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu firma zaprosiła mobilny punkt poboru krwi dnia 9 lipca.W ciągu niespełna 3 godzin pracownicy LERG oddali łącznie 9,45 l krwi.  

Akcję zorganizował Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Heleny Jabłonowskiej od ponad 40 lat funkcjonujący w LERG. W godzinach 9.00-12.00 pracownicy LERG jak również mieszkańcy Pustkowa-Osiedla oddawali krew, na którą zapotrzebowanie, wg oficjalnych statystyk, gwałtownie wzrasta w okresie wakacyjnym. W akcji udział wzięło 24 pracowników LERG, z których 21 po wstępnych badaniach zostało dopuszczonych do poboru krwi. W celu umożliwienia pracownikom wzięcia udziału w akcji, każda z tych osób została w tym dniu zwolniona od pracy przez pracodawcę.

Od lat służba zdrowia apeluje, że zapotrzebowanie na krew stale rośnie. Przyczyniają się do tego takie czynniki jak: starzenie się społeczeństwa oraz wzrost zachorowalności na nowotwory. Jak w skazują dane, w Polsce 31 na 1000 mieszkańców oddaje krew . To wciąż prawie o połowę mniej niż na zachodzie Europy. Natomiast statystycznie co dziesiąty pacjent szpitala potrzebuje krwi, a transfuzję krwi przeprowadza się co minutę. LERG ma świadomość rosnących potrzeb i przyczynia się do ich zaspokojenia poprzez cykliczne akcje mające na celu pomoc szpitalom, w których zwłaszcza w okresie zimowych i letnich wakacji zdarzają się momenty deficytu tego cennego leku. Wyników akcji nie sposób przeliczyć z finansowego punktu widzenia.  Wartość każdej oddanej jednostki jest bezcenna, tak jak ludzkie życie, które ratuje.